Patria.lt
savanorių: 9410 organizacijų: 1681

Europos savanorių tarnyba

erasmuslogo mic

 Europos Savanorių Tarnyba (angl. European volunteer service, EVS) - tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą neapmokamą darbą, tačiau visos su tuo susijusios išlaidos savanoriui apmokamos, tad savanoriauti - nieko nekainuoja! Europos savanorių tarnyba – tai ir „mokymosi“ tarnyba. Dalyvaudami EST projektuose jaunieji savanoriai ugdo turimus gebėjimus ir įgyja naujų žinių, patirties bei įgūdžių.

 

Europos savanorių tarnyba turi:

  • vykti kitoje šalyje nei savanoris gyvena;
  • būti pelno nesiekianti ir neapmokama (padengiamos tik su pragyvenimu/veikla susijusios išlaidos);
  • pilnai įtraukti jaunus žmones į savanorišką veiklą;
  • suteikti neformalaus mokymosi galimybę;
  • teikti pagalbą vietos bendruomenei.

 

Kokia gali būti EST veikla?

EST veikla (savanoriškoji tarnyba) gali vykti įvairiose srityse: kultūros, jaunimo, sporto, socialinės rūpybos, kultūros paveldo, meno, civilinės saugos, aplinkos, vystymosi bendradarbiavimo ir pan. EST savanoriams neleidžiama vykdyti labai rizikingos veiklos (pvz.: situacijose po krizių, teikiant humanitarinę pagalbą, pagalbą ištikus nelaimėms ir pan.).


Projekto pavyzdys

Savanorė iš Lietuvos 2006 m. pusantro mėnesio atliko Europos savanorių tarnybą Maltoje, Gozo saloje. Merginos projektas Respite care services for people with mental and physical disabilities” veikė Arka Respite centre, kuris yra skirtas padėti, asistuoti negalią turintiems žmonėms. Savanorės užduotys buvo: kartu su Arka Respite centre gyvenančiais neįgaliais žmonėmis žaisti žaidimus, piešti, dainuoti, eiti į baseiną, žiūrėti filmus, padėti atlikti įvairius pratimus, mankštas, dalyvauti kituose užsiėmimuose, taip pat juos maitinti, kartu tvarkytis kasdieninėje centro ruošoje.

Savanorė dirbo su labai sunkias fizines ir protines negalias turinčiais žmonėmis. Nors ir Lietuvoje mergina susidūrė ir nuolat bendravo su regėjimo negalią turinčiais žmonėmis, dalyvavo žmonių su negalia organizacijų veikloje, Maltoje prireikė kelių dienų tam, kad priprastų į centro gyventojus žiūrėti ne kaip į gailesčio objektus, bet kaip į žmones, kuriems reikia pagalbos, paramos ir supratimo.

Pati savanorė teigė, kad savanoriškos tarnybos metu gavo tikrai daugiau nei pati davė. Didelį įspūdį merginai paliko tai, kad organizacijos vadovas ir daugelis darbuotojų buvo savanoriai. Pasikeitė ir jos požiūris į savanorišką darbą, vertybės, norai, ateities planai. Mergina sako, kad per EST atrado pačią save. Suprato, kad tikrai nori dirbti su negalią turinčiais žmonėmis ir kad ji tai sugeba.


 Kas nėra laikoma EST veikla?

EST veikla nėra laikomas savanoriškas darbas, vykstantis nesistemingai arba trunkantis ne visą darbo dieną; praktika įmonėje; mokamas darbas ar tokį pakeičiantis darbas; poilsio ar turizmo veikla; kalbos kursai; savanorio kaip pigios darbo jėgos naudojimas; studijos ar profesinis mokymas užsienyje.

Daugiau informacijos apie jaunimo iniciatyvas ir Europos savanorių tarnybą gali rasti internetinėje svetainėje www.jtba.lt.

 

Jei nori apie tai pasikalbėti, o gal jau apsisprendei išvykti? Tuomet kreipkis į A.C. Patrią" Savanorių Centro EVS siuntimo koordinatorę Indrę - est.patria@gmail.com.

Actio Catholica Patria" yra siunčianti, priimanti bei koordinuojanti Europos Savanorių Tarnybos organizacija, tad drąsiai gali kreiptis į mus visai susijusiais klausimais! 


Patria mažas
 
O jei šiuo metu IEŠKAI Europos Savanorių Tarnybos projekto (o tai, kaip žinia užtrunka..) TURI galimybę įgyti savanoriškos veiklos patirties Jaunimo Savanoriškos Tarnybos projekte Lietuvoje (tai nacionalinis projektas, kuris sukurtas remiantis EST projektu).
SPAUSK paveikslėlį:
10154773 10200893169730378 2028561513 n